^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку: теорія і практика

narada 3Нещодавно в актовій залі Міністерства освіти і науки України відбулася Всеукраїнська науково-методична конференція "Національно-патріотичне виховання дітей дошкільного віку: теорія і практика", на якій були присутні науковці та педагоги-практики.

За підсумками Всеукраїнського фестивалю-конкурсу "Україна – рідний край" до участі в конференції від Закарпатської області було запрошено педагогів ДНЗ №29 "Дивосвіт" м. Ужгорода. З доповіддю "Навчання дошкільників української мови як державної в полікультурному середовищі" виступила Чаварга Ольга Юріївна, завідувач ДНЗ №29 "Дивосвіт", представивши досвід роботи закладу з цього питання. Завідувач акцентувала на тому, що у процесі навчання дошкільників державної мови необхідно враховувати рівень розвитку українського мовлення дітей з етнічних груп, мовленнєву ситуацію в дошкільному закладі та в сім’ї. Спілкуючись із батьками, потрібно намагатися робити їх своїми однодумцями щодо перспективності української мови для дітей. Усю роботу слід спрямовувати на формування у дошкільників усіх етнічних груп розуміння своєї належності до народу України, на сприймання України як своєї Батьківщини, на прищеплення шанобливого ставлення до української мови як важливого чинника консолідації суспільства, бо українська мова – берегиня нашої держави та народу. Водночас потрібно виховувати толерантне ставлення до національного мовного і культурного розмаїття рідного краю.
Також зазначено, що у роботі з дітьми педагоги широко використовують українознавчий матеріал. Навчання української мови реалізується через такі розділи українознавства: "Рідна мова", "Моя сім'я", "Моя Батьківщина", "Українські народні символи та обереги", "Українське народне декоративно-вжиткове мистецтво", "Народна мораль", "Українські народні ігри та розваги".

narada 2 


 

Copyright © 2013.