^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Всеукраїнський день дошкілля - 2017

dowk

21 вересня 2017 року відбувся освітній форум з питань розвитку дошкільної освіти, учасниками якого були головні спеціалісти департаментів освіти і науки, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Тамара Вікторівна Панасюк окреслила стан розвитку дошкільної освіти в Україні за 2017 рік. Провела аналіз охоплення дітей дошкільною освітою за оперативними даними з регіонів станом на 1 вересня 2017.
Зазначила, що в Україні функціонує 15 430 дошкільних закладів, в яких виховується 1 319 831 дитина.
Відмітила, що у 2017 році дещо зменшилась ситуація із черговістю до ДНЗ у зв´язку з відкриттям додаткових місць у дошкільних навчальних закладах, у розрізі регіонів – це 17 135 місць. Черга у дошкільні навчальні заклади залишається нагальним питанням, адже 52 237 дітей бажають відвідувати ДНЗ.
Звернула увагу на проблеми у регіонах України щодо відкриття інклюзивних груп у дошкільних закладах. Головні спеціалісти повідомили про проблеми фінансування асистентів вихователів інклюзивних груп та на створення необхідного освітнього середовища.
Панасюк Т.В. окреслила основні завдання та перспективи розвитку дошкільної освіти на 2018 рік.
Для участі у заходах з нагоди відзначення Всеукраїнського дня дошкілля та роботі форуму Міністерством освіти і науки України запрошено делегацію з Республіки Білорусія у складі начальника відділу дошкільної освіти Міністерства освіти Республіки Білорусія пані Давидович Альбіни Леонідівни та завідувача кафедри дошкільної освіти Барановичського державного університету пані Дубешко Наталії Григорівни.
Давидович Альбіна Леонідівна презентувала досвід Республіки Білорусія з організації дошкільної освіти. У своєму виступі відмітила, що у республіці проблему охоплення дітей дошкільними закладами вирішено додатковим відкриттям груп вихідного дня, короткотривалого перебування, прогулянкових груп, відкриттям приватних дошкільних закладів та «Материнських шкіл», підготовчих до школи груп та сімейних дитячих садочків. Представила державний стандарт дошкільної освіти в Білорусії та навчально-методичне забезпечення освітнього процесу.
Було відмічено, що у республіці впроваджують різні освітні проекти та апробуються програми експериментальної діяльності з удосконалення освітнього процесу в контексті компетентнісного підходу. Великого значення надають програмам з фізкультурно-оздоровчими напрямами та програмам наступності між дошкільною та початковою ланками освіти. Надзвичайно велику фінансову підтримку держави отримують дошкільні навчальні заклади для створення здоров´язберігаючого середовища: облаштування спортивних майданчиків, басейнів, фізкультурних залів, лікувально-оздоровчих кабінетів.
Представники усіх делегацій мали змогу відвідати презентацію програмно-методичного комплекту освітньої програми для дітей дошкільного віку «Впевнений старт».
Автор Тамара Пироженко презентувала методологічні засади створеної програми, принципи та підходи до організації освітньої діяльності з метою збереження принципу наступності між дошкільною освітою та новим стандартом початкової школи.
До програми розроблено методичний посібник для вихователя, книгу-посібник для дитини та дидактичний альбом з художньої творчості у трьох частинах.
22 вересня у Київському міському палаці дітей та юнацтва відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня дошкілля.
Організоване Міністерством освіти і науки України та Асоціацією працівників дошкільної освіти свято вирізнялося теплотою, добром, щирою вдячністю нашим дорогим працівникам дошкілля.
У програмі урочистостей Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України, у своєму вітанні наголосила, що держава на шляху реформування Нової української школи, але основний фундамент становлення особистості закладається у дошкільному віці і яким він буде – залежить від створених умов, відкриття нових груп, належного забезпечення дошкільних навчальних закладів розвивальним ігровим середовищем, підвищення соціального статусу дошкільних педагогічних працівників, підвищення фахової майстерності педагогів у використанні сучасних освітніх технологій задля збереження природовідповідності дитинства. Вихователям дошкільних закладів потрібно бути найбільш підготовленими і найбільш чутливими до природи дитини. Вступаючи до школи, дитина не повинна проходити тестування, опитування на предмет читання, обчислення математичних задач, а повинна мати сформовані життєво необхідні компетенції про навколишній світ, світ гри та мистецтва, спілкування з однолітками тощо.
Відбулося нагородження дипломами лауреатів Всеукраїнського фестивалю-огляду кращого досвіду з організації просвіти батьків вихованців дошкільних навчальних закладів/навчально-виховних комплексів „Джерело батьківських знань”. Від Закарпаття відзначено Кісельову Наталію Михайлівну, завідувача Мукачівського дошкільного навчального закладу №8 «Ластівка» Мукачівської міської ради.
Представники усіх делегацій мали змогу відвідати презентацію програмно-методичного комплекту освітньої програми для дітей дошкільного віку «Впевнений старт».
Родзинкою свята став святковий флешмоб для освітян у виконанні педагогів з міста Кам'янець-Подільський.
Геннадій Чепурний, доктор педагогічних наук, керівник Міжнародного центру освітніх технологій «Школа ейдотехніки», провів майстер-клас з формування емоційної стійкості та культури спілкування з батьками, педагогічними працівниками.
Учасники свята змогли ознайомитися з новинками навчально-методичних посібників та засобів, найцікавішим була презентація «інтерактивної підлоги».
Таким видалося цьогорічне свято: поєднання досвіду і новизни, здобутків і завдань на перспективу. А загалом, згадка про Всеукраїнський день дошкілля – 2017 залишиться як феєрверк талановитих дітей та педагогів.
Професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи.
Виховання наших дітей на початку їхнього життєвого шляху – непросте завдання, але від його успішного виконання залежить наше майбутнє. Той фундамент, який закладається з самого дитинства, служить опорою та основою в подальшому житті.
Та все ж дата святкування Дня дошкілля лишилася несталою, припадаючи на останню п’ятницю вересня.

 

dowk 1

 

dowk 2

 

Copyright © 2013.