^Нагору
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Відлуння суспільних конфліктів у психіці та поведінці дітей

У науково-методичному журналі «Дошкільне виховання» МОН України (jmil.com.ua/svitych) (2014, № 2) опубліковано статтю «Вберегти дітей від нас самих». У ній ідеться про круглий стіл, що відбувся у МОН України 11 лютого цього року. Тема: «Відлуння суспільних конфліктів у психіці та поведінці дітей».
Суспільні конфлікти – лихо для країни, народу. У них немає переможців і переможених, кожна сторона щось втрачає і має йти на зустріч іншій, щоб знайти спільне рішення. Дошкільнята, хоча й маленькі, як і ми, живуть у суспільстві, переймаються його проблемами, їх нестійка психіка потерпає від громадянських протистоянь і побачених на екрані трагедій. Одних це пригнічує, в інших викликає агресивні настрої. Вони імітують розстріл демонстрантів, сперечаються, «хто за кого», зчиняють бійки. Таке «вживання» дошкільнят у трагічні події на Майдані фахівці оцінюють вкрай негативно. Воно небезпечне порушенням морального розвитку, стресом, що часто перебігає у дітей непомітно, призводячи до руйнівних наслідків, навіть до суїциду. Тож ми, дорослі, маємо захистити малят.

Детальніше...

Як запобігти дитячому обману

Презентация91. Сприймайте дитину безумовно. Любіть її не за те, що вона гарна, розумна, здібна, добре навчається, допомагає. Любіть її просто за те, що вона є.
2. Можна висловлювати своє незадоволення окремими діями дитини, але не дитиною загалом.
3. Будьте вірними своєму слову, обіцянкам. Навіть якщо є об’єктивні причини, і через якісь обставини ви не зуміли дотриматися своєї обіцянки, поясніть дитині причину, з якої порушили її.

Детальніше...

Якщо дитина пережила насильство

Презентация8Якщо дитина пережила насильство – це випробування не тільки для неї, але й для того, кому вона розповідає про це, у першу чергу для батьків.
Головне, чим батьки можуть допомогти дитині, яка зазнала насильства, – це допомогти впоратися з важкими емоційними переживаннями. Важливо, щоб дитина не «закривала» своїх почуттів у собі, а могла «вилити» їх, поділитися. Коли дитина переживає сильні почуття, їй боляче, страшно, соромно, вона відчуває гнів, перше, що ви можете зробити – це дати зрозуміти, що ви «чуєте і бачите» її переживання.

Детальніше...

Чому батьки чинять насильство?

Презентация7Фахівці виявили такі фактори:
• деякі батьки самі зазнавали у дитинстві насильства або мали недостатньо стабільні, теплі стосунки у своїй родині;
• часто одну дитину в родині обирають об’єктом для насильства, її можуть вважати розумово відсталою; також дитина може стати жертвою через подібність із нелюбим чоловіком або через те, що вона була небажана, випадкова;
• у деяких випадках діти самі роблять внесок у процес насильства, наприклад, коли дитина має проблеми з апетитом, з мовленням або не слухається;
• дитина, яка є жертвою в родині, що руйнується, може бути необхідною для збереження стабільності цієї родини: дитина виступає в ролі «хлопчика для биття»;
• деякі батьки схильні до твердої дисципліни і вважають неправильну поведінку своїх дітей навмисною, свідомою образою, такі батьки надмірно вимогливі до своїх дітей.

Детальніше...

Психічне здоров’я дитини

Презентация6ПСИХОГІГІЄНІЧНІ ОСНОВИ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
Сучасними науковими дослідженнями встановлено, що біоритмологічний оптимум розумової працездатності у дітей шкільного віку припадає на інтервал 10 - 12 годин. У ці години помітна найбільша ефективність засвоєння матеріалу за найменших психофізіологічних витрат організму. Тому в розкладі уроків для молодших школярів складні предмети повинні проводитися на 2-3 уроці.

Детальніше...

Причини дитячих страхів

Презентация5Для того, щоб допомогти дитині звільнитися від страху, дорослі повинні розуміти причини його появи у конкретної дитини. Так, страхи, які виникають у процесі спілкування з батьками і однолітками (навіювані), відрізняються від страхів, що породжені уявою самої дитини чи є результатом переляку.
Часті і тим більше довготривалі переживання страху у ранньому віці сприяють формуванню у дитини боязкості та лякливості. Залякані діти ростуть хворобливими і слабкими, тобто хворобливість можна розглядати як одну з причин страху, але і страхи частіше зустрічаються у дітей, які хворіють.

Детальніше...

Copyright © 2013.